Trójmiasto w pigułce, czyli co zwiedzić i zjeść?

Trójmiasto jest to jeden z ośrodków metropolitarnych. Położony jest on na Pomorzu, w województwie pomorskim.

Skąd wzięła się nazwa Trójmiasto?

Każdy turysta planujący podróż do Trójmiasta zadaje sobie szereg różnego rodzaju pytań, które są związane z tym miastem. Przede wszystkim interesuje go skąd wzięła się nazwa Trójmiasto? Trójmiasto, jak już wcześniej zostało wspomniane jest ośrodkiem metropolitarnym, który obejmuje swoim zasięgiem trzy połączone miasta: Gdańsk, Gdynię oraz Sopot. Od połączenia tych trzech miast wzięła się jego nazwa.

Zwiedzanie Trójmiasta

Przybyły do ośrodka metropolitalnego turysta zastanawia się także co zwiedzić w Trójmieście. Oferta jest bardzo szeroka. Idealne do zwiedzania w Trójmieście są przede wszystkim miejsca historyczne. Jednym z takich miejsc jest Starówka w Gdańsku. Warto również zobaczyć Stocznię Gdańską wraz z Pomnikiem Poległych Stoczniowców oraz Europejskim Centrum Solidarności, które jest muzeum, a także zwiedzić Westerplatte.

Jedzenie w Trójmieście

Turyści bardzo często zastanawiają się także co zjeść w Trójmieście. Oferta lokali gastronomicznych jest bardzo rozbudowana. Najbardziej popularne lokale znajdują się na Starówce w Gdańsku oraz w Sopocie na ulicy Bohaterów Monte Cassino.

Zachęcamy również by zwiedzić również inne miejscowości nadmorskie. Miejscem idealnym dla rodzin jest Władysławowo. Piękne plaże oraz wiele kompleksów rozrywkowych, gdzie mogą świetnie bawić się zarówno dorośli oraz dzieci. Jeżeli chcecie się tam udać, wystarczy zarezerwować nocleg we Władysławowie i cieszyć się wypoczynkiem.